Artykuły z kategorii

Strefa Czytelnika

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

11-10-2017

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

Informujemy, że od 1 października 2017 r. obowiązują nowe kody PIN do platformy Ibuk Libra. Zapraszamy do Wypożyczalni po ich odbiór.        

Czytaj więcej

Strefa Nauczyciela

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczy…

25-10-2017

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w listopadzie w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Zapisz się koniecznie! Oto co przygotowaliśmy      

Czytaj więcej

Strefa Bibliotekarza

"Biblioteka w szkole" – grant …

26-10-2017

"Biblioteka w szkole" – grant WMKO w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy na warsztaty "Biblioteka w szkole" organizowane w ramach grantu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.        

Czytaj więcej

Szkolenia online

Padlet - wirtualna tablica

22-11-2017

Padlet - wirtualna tablica

Zastanawiasz się, jak udostępnić materiały edukacyjne swoim uczniom, studentom lub uczestnikom zajęć, które prowadzisz? Szukasz narzędzia wspomagającego pracę zespołową? Zapisz się na kurs e-learningowy "Padlet - wirtualna tablica". Kurs zaczynamy 11...

Czytaj więcej

Obrazek dzieci przy komputerzeJesteś nauczycielem i szukasz sposobu na zaktywizowanie uczniów na zajęciach? A może szukasz narzędzi, które pozwolą Twoim uczniom rozwijać ich pasje? Chcesz zachecić uczniów do podejmowania twórczych działań? Weź udział w bezpłatnych warsztatach komputerowych, które będą realizowane w listopadzie w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

 

 Oto co przygotowaliśmy


Kahoot - pomysł na zaskakującą lekcję powtórzeniową, kartkówkę lub test
Bezpłatne narzędzie do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Intuicyjne i łatwe w obsłudze. Podczas rozwiązywania quizów uczniowie mogą korzystać z komputerów, tabletów lub smartfonów.
12 listopada (czwartek) w godz. od 14.30 do 16.00

BeFunky - sieciowy edytor fotografii
Darmowy edytor zdjęć on-line. Z jego pomocą można dokonać zmiany wielkości zdjęcia, wykadrować jego część, zmienić kolor, ustawić nasycenie barw i światła. Aplikacja daje możliwości dodawania do fotografii różnorodnych elementów, jak ramki, grafika, komiksowe chmurki czy tekst. Każdy z edytowanych obrazów można zapisać na własnym komputerze.
16 listopada (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.45

Voki – mówiący awatar
Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci - wirtualnego reprezentanta w sieci. Pozwala stworzyć dowolny wizerunek z mnóstwem propozycji ubioru, gestów, fryzur czy tła. Stworzona postać mówiąca np. naszym głosem może zapraszać do odwiedzenia wystawy, wprowadzić w temat lekcji, czy poinformować o zbliżających się ważnych terminach.
20 listopada (piątek) w godz. od 14.30 do 16.00

Nauka-Zabawa-Rozwój z LearningApps
LearningApps jest aplikacją Web 2.0 udostępniającą kilkanaście narzędzi do tworzenia, różnorodnych pod względem formy, interaktywnych ćwiczeń (krzyżówki, quizy, wykreślanki, grupowanie, sekwencje i ciągi i wiele innych). Pozwala również zakładać wirtualne klasy i generować konta dla uczniów. LearningApps to nauka przez zabawę i świetny sposób na zaktywizowanie uczniów na zajęciach.
25 listopada (środa) w godz. od 14.30 do 16.45

Mini komiks – zachęcamy uczniów do twórczych działań
Podczas warsztatów prezentowana będzie aplikacja ToonyTool - narzędzie online przeznaczone do tworzenia mini komiksów. Nie wymaga rejestracji. Podczas tworzenia komiksu użytkownik może skorzystać z: teł, postaci, chmurek wypowiedzi, rekwizytów udostępnionych w programie lub ze swoich materiałów zapisanych na komputerze. Gotowy komiks można przesłać mailem, wydrukować, zapisać w formacie *.jpg, udostępnić poprzez serwisy społecznościowe lub stronę internetową.
26 listopada (czwartek) w godz. od 14.30 do 16.00

Interaktywne krzyżówki
Podczas warsztatów prezentowane będą narzędzia do tworzenia interaktywnych krzyżówek: HotPotatoes, EclipseCrossword, Excel.
28 listopada (sobota) w godz. od 9.00 do 15.00

Blabber - mówiące zdjęcie
Blabberize to narzędzie do tworzenia „mówiących zdjęć”. Przydatne w nauce języków obcych, ale może także ożywić inne lekcje poprzez wykorzystanie adekwatnego do tematu zajęć zdjęcia, które przemówi do słuchaczy.
30 listopada (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.00

Uczestnik warsztatów musi posiadać konto poczty elektronicznej

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: promocja[at]wmbp.edu.pl lub telefonicznie: 55 237 62 73 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce pracy.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu ul. Świętego Ducha 25, I piętro, pokój 203