Artykuły z kategorii

Strefa Czytelnika

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

11-10-2017

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

Informujemy, że od 1 października 2017 r. obowiązują nowe kody PIN do platformy Ibuk Libra. Zapraszamy do Wypożyczalni po ich odbiór.        

Czytaj więcej

Strefa Nauczyciela

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczy…

25-10-2017

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w listopadzie w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Zapisz się koniecznie! Oto co przygotowaliśmy      

Czytaj więcej

Strefa Bibliotekarza

"Biblioteka w szkole" – grant …

26-10-2017

"Biblioteka w szkole" – grant WMKO w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy na warsztaty "Biblioteka w szkole" organizowane w ramach grantu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.        

Czytaj więcej

Szkolenia online

Padlet - wirtualna tablica

22-11-2017

Padlet - wirtualna tablica

Zastanawiasz się, jak udostępnić materiały edukacyjne swoim uczniom, studentom lub uczestnikom zajęć, które prowadzisz? Szukasz narzędzia wspomagającego pracę zespołową? Zapisz się na kurs e-learningowy "Padlet - wirtualna tablica". Kurs zaczynamy 11...

Czytaj więcej

Logo Fala Kultury23 listopada (poniedziałek) o godz. 15.00 zapraszamy nauczycieli wiedzy o kulturze, języka polskiego, sztuki, edukacji artystycznej oraz innych zainteresowanych na II edycję wykładów i warsztatów poświęconych sztuce współczesnej.

Zajęcia przygotowało i poprowadzi STOWARZYSZENIE FALA KULTURY, w ramach prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Edukacja”.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu (ul. Świętego Ducha 25, sala konferencyjna III piętro).

W programie:

  • Wykład - Krótka historia swiatła, czyli wprowadzenie do interpretacji sztuki: znaczenie kolorów i złocen, symbolika solarna i lunarna, watki mityczne i biblijne.
  • Warsztaty - „Sztuka karmi sama siebie” – krytyczne i twórcze wykorzystanie tradycji, cytaty, kolekcje, zawłaszczenie.
  • Prezentacja nowego projektu: Lekcje muzealne - portal dla nauczycieli.

Po zajęciach uczestnicy otrzymają publikację własciwą dla omówionego tematu. Elektroniczna wersja publikacji zostanie również udostępniona nieodpłatnie na stronie stowarzyszenia www.falakultury.pl.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres a.czystaw[at]wmodn.elblag.pl do dnia 19 listopada 2015 r.

Organizatorami szkolenia są:

  • Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu
  • Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu