Artykuły z kategorii

Strefa Czytelnika

Wakacyjny czas pracy Biblioteki

21-06-2018

Wakacyjny czas pracy Biblioteki

Informujemy, że w okresie wakacji (25.06 do 1.09) nastąpi zmiana czasu pracy Biblioteki. poniedziałek - 9.00-16.00 wtorek-piątek - 9.00-15.00 sobota - nieczynne Od 30 lipca do 17 sierpnia Biblioteka będzie nieczynna   Za utrudnienia przeprszamy

Czytaj więcej

Strefa Nauczyciela

Majowa oferta warsztatów dla nauczycieli

27-04-2018

Majowa oferta warsztatów dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w maju w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Zapisz się koniecznie! Oto co przygotowaliśmy      

Czytaj więcej

Strefa Bibliotekarza

Oswajamy Herberta

28-05-2018

Oswajamy Herberta

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu  zapraszają do udziału w piątym, podsumowującym spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2017/2018, które odbędzie się w czwartek 7 czerwca 2018...

Czytaj więcej

Szkolenia online

Wizualne opowieści w Adobe Spark

26-03-2018

Wizualne opowieści w Adobe Spark

Jeśli szukasz sposobu na stworzenie i udostępnienie efektownych historii wizualnych, kurs "Wizualne opowieści w Adobe Spark" Ci w tym pomoże. W Bibliotecznym Centrum Zdalnej Edukacji trwają zapisy na kurs e-learningowy...

Czytaj więcej

Obrazek dzieci przy komputerzeJesteś nauczycielem i szukasz sposobu na zaktywizowanie uczniów na zajeciach? A może szukasz narzędzi, które pozwolą Twoim uczniom rozwijać ich pasje? Chcesz kształtować u uczniów umiejętność pracy zespołowej? Weź udział w bezpłatnych warsztatach komputerowych, które będą realizowane w październiku w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

 

Piktochart - edytor do tworzenia infografik
Piktochart to darmowy, a przy tym łatwy i przyjemny, program do tworzenia infografik.
19 października (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.45

Odwrócona lekcja z Blendspace
Blendspace to bezpłatna platforma przeznaczona do gromadzenia, organizowania i udostępniania materiałów edukacyjnych. Materiały w formie filmów, zdjęć, notatek, linków do stron internetowych lub plików umieszczamy w e-lekcjach, które mogą mieć status prywatny lub publiczny. Świetne narzędzie do pracy metodą „odwróconej lekcji”.
22 października (czwartek) w godz. od 14.30 do 16.45

Praca zespołowa w Padlet
Padlet jest narzędziem dedykowanym do tworzenia wirtualnych tablic, na których można umieszczać różne pod względem formy posty: tekst, linki do stron internetowych, pliki w różnych formatach, zdjęcia z kamery internetowej. Do dyspozycji mamy trzy sposoby wyświetlania postów na tablicy, bogatą galerię teł oraz możliwość dodania własnego obrazu jako tła tablicy. Aplikację można z powodzeniem wykorzystać podczas zespołowej pracy nad zadaniem.
23 października (piątek) w godz. od 14.30 do 16.45

HotPotatoes - tworzenie interaktywnych narzędzi dydaktycznych
HotPotatoes to pakiet sześciu aplikacji, pozwalających szybko i łatwo tworzyć ćwiczenia online typu: testy wyboru, krzyżówki, ćwiczenia z lukami, rozsypanki, itp.
24 października (sobota) w godz. od 9.00 do 15.00

Fiszki online, jako narzędzie wspomagające naukę języka
Fiszki online to sposób na opanowanie słownictwa z języka obcego lub ortografii w języku rodzimym. Quizlet jest jednym z narzędzi do ich tworzenia, oferującym dodatkowo cały system nauki słówek (Flashcards - fiszki, Learn - nauka, Speller - literowanie, Test, Scatter - rozsypywanka, Race - wyścig). Autor zestawu słówek określa kto może go zobaczyć (skorzystać) oraz edytować.
26 października (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.00

Uczestnik warsztatów musi posiadać konto poczty elektronicznej

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: promocja[at]wmbp.edu.pl do 16 października 2015 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce pracy.


Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu, ul. Świętego Ducha 25, I piętro, pokój 203