Artykuły z kategorii

Strefa Czytelnika

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

11-10-2017

IBUK LIBRA - zmiana kodów PIN

Informujemy, że od 1 października 2017 r. obowiązują nowe kody PIN do platformy Ibuk Libra. Zapraszamy do Wypożyczalni po ich odbiór.        

Czytaj więcej

Strefa Nauczyciela

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczy…

25-10-2017

Listopadowa oferta warsztatów dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w listopadzie w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Zapisz się koniecznie! Oto co przygotowaliśmy      

Czytaj więcej

Strefa Bibliotekarza

"Biblioteka w szkole" – grant …

26-10-2017

"Biblioteka w szkole" – grant WMKO w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy na warsztaty "Biblioteka w szkole" organizowane w ramach grantu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.        

Czytaj więcej

Szkolenia online

Padlet - wirtualna tablica

22-11-2017

Padlet - wirtualna tablica

Zastanawiasz się, jak udostępnić materiały edukacyjne swoim uczniom, studentom lub uczestnikom zajęć, które prowadzisz? Szukasz narzędzia wspomagającego pracę zespołową? Zapisz się na kurs e-learningowy "Padlet - wirtualna tablica". Kurs zaczynamy 11...

Czytaj więcej

Obrazek dzieci przy komputerzeJesteś nauczycielem i szukasz sposobu na zaktywizowanie uczniów na zajeciach? A może szukasz narzędzi, które pozwolą Twoim uczniom rozwijać ich pasje? Chcesz kształtować u uczniów umiejętność pracy zespołowej? Weź udział w bezpłatnych warsztatach komputerowych, które będą realizowane w październiku w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

 

Piktochart - edytor do tworzenia infografik
Piktochart to darmowy, a przy tym łatwy i przyjemny, program do tworzenia infografik.
19 października (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.45

Odwrócona lekcja z Blendspace
Blendspace to bezpłatna platforma przeznaczona do gromadzenia, organizowania i udostępniania materiałów edukacyjnych. Materiały w formie filmów, zdjęć, notatek, linków do stron internetowych lub plików umieszczamy w e-lekcjach, które mogą mieć status prywatny lub publiczny. Świetne narzędzie do pracy metodą „odwróconej lekcji”.
22 października (czwartek) w godz. od 14.30 do 16.45

Praca zespołowa w Padlet
Padlet jest narzędziem dedykowanym do tworzenia wirtualnych tablic, na których można umieszczać różne pod względem formy posty: tekst, linki do stron internetowych, pliki w różnych formatach, zdjęcia z kamery internetowej. Do dyspozycji mamy trzy sposoby wyświetlania postów na tablicy, bogatą galerię teł oraz możliwość dodania własnego obrazu jako tła tablicy. Aplikację można z powodzeniem wykorzystać podczas zespołowej pracy nad zadaniem.
23 października (piątek) w godz. od 14.30 do 16.45

HotPotatoes - tworzenie interaktywnych narzędzi dydaktycznych
HotPotatoes to pakiet sześciu aplikacji, pozwalających szybko i łatwo tworzyć ćwiczenia online typu: testy wyboru, krzyżówki, ćwiczenia z lukami, rozsypanki, itp.
24 października (sobota) w godz. od 9.00 do 15.00

Fiszki online, jako narzędzie wspomagające naukę języka
Fiszki online to sposób na opanowanie słownictwa z języka obcego lub ortografii w języku rodzimym. Quizlet jest jednym z narzędzi do ich tworzenia, oferującym dodatkowo cały system nauki słówek (Flashcards - fiszki, Learn - nauka, Speller - literowanie, Test, Scatter - rozsypywanka, Race - wyścig). Autor zestawu słówek określa kto może go zobaczyć (skorzystać) oraz edytować.
26 października (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.00

Uczestnik warsztatów musi posiadać konto poczty elektronicznej

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: promocja[at]wmbp.edu.pl do 16 października 2015 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce pracy.


Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu, ul. Świętego Ducha 25, I piętro, pokój 203