Obrazek dzieci przy komputerzeJesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w kwietniu w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

Oto co przygotowaliśmy

 

 

Lapbook
Lapbook to wykonana własnoręcznie "książka na kolanach" (teczka tematyczna), w której można zamieścić informacje, zagadki, puzzle, rysunki czy zadania dotyczące omawianego tematu. Lapbooki wykorzystywane są na szeroką skalę w nauczaniu domowym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.
Termin 1: 11 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 16.30 do 18.00
Termin 2: 25 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 16.30 do 18.00

Kahoot - pomysł na zaskakującą lekcję powtórzeniową, kartkówkę lub test
Podczas warsztatów zaprezentowane zostanie bezpłatne narzędzie do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Intuicyjne i łatwe w obsłudze. Podczas rozwiązywania quizów uczniowie mogą korzystać z komputerów, tabletów lub smartfonów.
18 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 16.30 do 18.00

ToonDoo – komiks w sieci
ToonDoo - aplikacja internetowa umożliwiająca stworzenie pojedynczych okienek komiksu lub całej książeczki. Dzięki możliwościom aplikacji możemy stworzyć własny komiks, z wykorzystaniem wbudowanych elementów graficznych lub wykorzystując swoje zasoby i umiejętności rysowania. Utworzony komiks może być ciekawym elementem lekcji, posłużyć jako powtórzenie wiadomości lub do prezentacji efektów projektu edukacyjnego. Efekty pracy możemy wydrukować, wysłać znajomym lub umieścić na stronie internetowej lub blogu.
18 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 12.00 do 15.00

BeFunky - sieciowy edytor fotografii
Darmowy edytor zdjęć on-line. Z jego pomocą można dokonać zmiany wielkości zdjęcia, wykadrować jego część, zmienić kolor, ustawić nasycenie barw i światła. Aplikacja daje możliwości dodawania do fotografii różnorodnych elementów, jak ramki, grafika, komiksowe chmurki czy tekst. Każdy z edytowanych obrazów można zapisać na własnym komputerze.
21 kwietnia (czwartek) w godz. od 14.30 do 16.45

Quilling - papierowe cudeńka
Podczas warsztatów prezentowana będzie technika quillingu służąca do tworzenia ozdób z papieru. Tym razem prezentowany będzie sposób tworzenia pudełka.
23 kwietnia (sobota) w godz. od 10.00 do 14.00

Niesamowita prezentacja w Emaze
Emaze jest narzędziem sieciowym przeznaczonym do tworzenia prezentacji multimedialnych. Pozwala tworzyć zarówno prezentacje 3D, jak i pokazy o tradycyjnym sposobie przejść między slajdami.
25 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 15.30 do 17.45

Mapy Google – zaplanuj wirtualną wycieczkę, grę lub lekcję
Mapy Google – darmowy internetowy serwis, dzięki któremu wyszukamy obiekty, obejrzymy mapy i zdjęcia lotnicze, wyznaczymy trasę czy udamy się na wirtualny spacer. Na warsztatach uczestnicy poznają kolejne możliwości serwisu, które nie tylko urozmaicą lekcję czy zadanie dla uczniów, ale pozwolą na przeniesienie zajęć w przestrzeń wirtualną. UWAGA!!! Do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie konta pocztowego Gmail.
27 kwietnia (środa) w godz. od 15.30 do 17.45

 

Uczestnik warsztatów przybliżającychy aplikacje musi posiadać konto poczty elektronicznej

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: promocja[at]wmbp.edu.pl lub telefonicznie: 55 237 62 73 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce pracy.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu ul. Świętego Ducha 25, I piętro, pokój 203