Obrazek dzieci przy komputerzeJesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które będą realizowane w maju w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

Oto co przygotowaliśmy

 

 

Mapy Google – zaplanuj wirtualną wycieczkę, grę lub lekcję
Mapy Google – darmowy internetowy serwis, dzięki któremu wyszukamy obiekty, obejrzymy mapy i zdjęcia lotnicze, wyznaczymy trasę czy udamy się na wirtualny spacer. Na warsztatach uczestnicy poznają kolejne możliwości serwisu, które nie tylko urozmaicą lekcję czy zadanie dla uczniów, ale pozwolą na przeniesienie zajęć w przestrzeń wirtualną. UWAGA!!! Do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie konta pocztowego Gmail.
9 maja (poniedziałek) w godz. od 15.30 do 17.45

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy
11 maja (środa) w godz. od 12.00 do 15.00

ToonDoo – komiks w sieci
ToonDoo - aplikacja internetowa umożliwiająca stworzenie pojedynczych okienek komiksu lub całej książeczki. Dzięki możliwościom aplikacji możemy stworzyć własny komiks, z wykorzystaniem wbudowanych elementów graficznych lub wykorzystując swoje zasoby i umiejętności rysowania. Utworzony komiks może być ciekawym elementem lekcji, posłużyć jako powtórzenie wiadomości lub do prezentacji efektów projektu edukacyjnego. Efekty pracy możemy wydrukować, wysłać znajomym lub umieścić na stronie internetowej lub blogu.
16 maja (poniedziałek) w godz. od 15.30 do 17.45

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli religii
18 maja (środa) w godz. od 16.00 do 18.00

Edycja fotografii w programie GIMP
GIMP jest bezpłatnym programem graficznym. Można w nim tworzyć grafikę, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych.
19 maja (czwartek) w godz. od 15.00 do 18.00

Graj, ucz i baw się
Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną zabawy usprawniające kompetencje społeczne do wykorzystania w przedszkolu, szkole i na świetlicy. Praktyczne pomysły na gry pomogą nauczycielom w kształtowaniu w dzieciach pewności siebie, odwagi, poznawania świata wieloma zmysłami, radzenia sobie z emocjami.
23 maja (poniedziałek) w godz. od 16.00 do 17.30

Kamishibai, jako forma pracy z tekstem
Kamishibai to teatrzyk japoński - ciekawe narzędzie sprawdzające się przy czytaniu dzieciom, nauce opowiadania, a także rysowania i pisania opowiadań przez dzieci.
30 maja (poniedziałek) w godz. od 16.00 do 17.30

Interaktywne krzyżówki EclipseCrossword
Podczas warsztatów prezentowane będą narzędzia do tworzenia interaktywnych krzyżówek.
30 maja (poniedziałek) w godz. od 14.30 do 16.00

 

Uczestnik warsztatów przybliżającychy aplikacje musi posiadać konto poczty elektronicznej

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: promocja[at]wmbp.edu.pl lub telefonicznie: 55 237 62 73 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce pracy.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu ul. Świętego Ducha 25, I piętro, pokój 203