Tworzenie charakterystyki postaci może sprawiać uczniom pewne trudności. Jeśli chcesz ułatwić im to zadanie, skorzystaj ze szkolenia na którym pokażemy nieszablonowe metody pracy z tekstem.

Pierwszym krokiem do napisania dobrej charakterystyki jest oczywiście zebranie jak najwięcej liczby informacji na temat opisywanej osoby. Zamiast tradycyjnych notatek w zeszycie, warto zaproponować uczniom metodę rodem z gier planszowych. Za pomocą aplikacji i specjalnych generatorów mogą stworzyć karty postaci, które pomogą im uporządkować wiadomości o bohaterze i przygotują do napisania charakterystyki.

Karty postaci świetnie sprawdzą się również przy powtórce treści lektur przed egzaminem ósmoklasisty lub maturą. W ten sposób pomożesz uczniom utrwalić wiadomości i podniesiesz ich zaangażowanie na lekcji.  

Podczas naszego szkolenia poznasz narzędzia do tworzenia kart postaci i dowiesz się, jak wykorzystać je w zdalnej edukacji. Szkolenie jest adresowane do nauczycieli języka polskiego klas 4-8 i wyższych etapów edukacyjnych.

Spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem Google Meet we wtorek, 16 marca o godz. 15.30. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/wNT3gbB4iBWq2XZC7