Infografika promująca szkolenie

IV spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Zdalnie i stacjonarnie – nowe technologie w pracy nauczyciela” będzie kolejną okazją do wzbogacenia bazy narzędzi TIK wykorzystywanych podczas realizacji procesu dydaktycznego. Tym razem w centrum naszej uwagi znajdą się platformy i aplikacje, z jednej strony zwiększające aktywność uczniów podczas zajęć, a z drugiej wspomagające ich w utrwalaniu wiedzy.

W pierwszej części spotkania zaprezentujemy platformę Wordwall. Pozwala ona tworzyć własne materiały dydaktyczne zarówno w wersji interaktywnej, jak i do wydruku oraz korzystać z bogatych zasobów udostępnionych przez niezwykle aktywną społeczność. Zaryzykować można stwierdzenie, że każdy nauczyciel znajdzie tu materiały interaktywne do wykorzystania na swoich zajęciach. Zaletą zadań tworzonych w Wordwall jest możliwość wykonania wybranego zadania w kilku formach. To oznacza, że przygotowując jeden rodzaj materiału dydaktycznego, tak naprawdę, przygotowujemy kilka różnych typów zadań, utrwalających te same treści. Jest to ogromna oszczędność czasu.

Drugą część spotkania poświęcimy generatorom online do tworzenia materiałów edukacyjnych. Zaprezentujemy kilka prostych narzędzi, które pozwalają wygenerować kartę pracy dla ucznia wraz z kluczem odpowiedzi dla nauczyciela. Jeśli Twoi uczniowie lubią krzyżówki, wykreślanki i inne tego typu aktywności – nie możesz tego przegapić!

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 20 kwietnia 2021 r. w godz. od 15:15 do 17:30. Będzie ono realizowane z wykorzystaniem Google Meet.

W programie spotkania:

  • "Interaktywne ćwiczenia na platformie Wordwall" - Anna Szeląg (WM ODN w Elblągu)
  • "Generatory online do tworzenia materiałów edukacyjnych" - Aleksandra Olbryś (WMBP w Elblągu)

Sieć współpracy i samokształcenia została zorganizowana i jest prowadzona przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu.

Udział w spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny na spotkanie

Serdecznie zapraszają koordynatorki sieci

Anna Szeląg – doradca metodyczny w zakresie nauczyciela bibliotekarza i technologii informacyjno-komunikacyjnej

Aleksandra Olbryś – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu