Logo KizoaJeśli szukasz sposobu na ciekawą prezentację zdjęć, kurs "Multimedialne pokazy zdjęć i kolaże w Kizoa" Ci w tym pomoże. W Bibliotecznym Centrum Zdalnej Edukacji trwają zapisy na kurs e-learningowy przybliżający pracę w tym programie.

Zajęcia rozpoczną się 20 marca. Zapraszamy!

Kizoa to aplikacja sieciowa dedykowana do tworzenia kolaży, pokazów zdjęć i edycji video. Pozwala łączyć zdjęcia, filmy, tekst, animację i muzykę. Udostępnia wiele ciekawych efektów i przejść. Efektami swojej pracy możesz podzielić się z innymi przez: e-mail, Facebook, YouTube, Twitter, dodać do bloga lub pobrać na komputer.

W planie bezpłatnym aplikacji otrzymujemy 1GB przestrzeni na nasze prace. Możemy pobrać na komputer maksymalnie 1 min. filmu w rozdzielczości 800x600 i z logo programu.

Aby zapisać się na kurs, należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy kategorię kursów "Cyfrowe opowieści", a następnie z listy kursów "Multimedialne pokazy zdjęć i kolaże w Kizoa" i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).

Aby wziąć udział w kursie, uczestnik powinien posiadać umiejętność:

• korzystania z programów do przeglądania filmów,
  • posługiwania się platformą Moodle od strony Studenta (uczestnika),
  • posługiwania się przeglądarką internetową,
  • odbierania i wysyłania poczty elektronicznej.

Ponadto uczestnik powinien mieć dostęp do komputera wyposażonego w:

• aplikację Adobe Reader,
  • słuchawki lub głośniki,
  • program do przeglądania filmów (preferowany Windows Media Player),
  • przeglądarkę Mozilla Firefox lub Internet Explorer,
  • dostęp do Internetu,

Bliższych informacji udziela: Anna Szeląg - Wydział Wspomagania Edukacji i Multimediów, tel. 55 237 62 73, e-mail: anna.szelag[at]wmbp.edu.pl