Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w “Seriach na serio” książki, które analizują wpływ technologii, mediów społecznościowych i zmieniających się trendów kulturowych na zachowania, wartości oraz zdrowie psychiczne współczesnych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i młodych dorosłych.

Znajdziesz je w naszych zbiorach.

Pokolenia. We współczesnym świecie żyją przedstawiciele sześciu pokoleń:

  • cichego pokolenia, urodzeni w latach 1925–1945;
  • baby boomersów, urodzeni w latach 1946–1964;
  • pokolenia X, urodzeni w latach 1965–1979;
  • milenialsów (pokolenia Y), urodzeni a latach 1980–1994;
  • pokolenia Z, urodzeni w latach 1995–2012;
  • oraz jeszcze nienazwanych kohort, urodzonych po roku 2012.

Mają oni bardzo różne doświadczenia życiowe, a co za tym idzie – można przypuszczać, że ich przekonania i zachowania również są zupełnie odmienne. Na czym jednak polegają te różnice, jakie są ich przyczyny i jak głęboko sięgają? (Opis pochodzi od wydawcy)

iGen. Urodzeni po 1995 roku. Dorastali z telefonem komórkowym, mieli konto na Instagramie, zanim poszli do liceum, nie pamiętają czasów sprzed internetu. Różnią się od każdego poprzedniego pokolenia. Mowa tu o jednej czwartej Amerykanów. To iGen (skrót od „iGeneracji”) – pokolenie internetu. Właśnie nadeszło. W tej fascynującej, pełnej życia książce dr Jean Twenge maluje odkrywczy portret nowego pokolenia, które dojrzewa wolniej i wyrasta na bardziej znerwicowane – ale również bardziej tolerancyjne i bezpieczne – od poprzednich pokoleń. Jego przedstawiciele trzymają się z dala od pokus dla dorosłych, takich jak alkohol czy seks, ale też unikają odpowiedzialności wiążącej się z dorosłością – nie śpieszy im się z nauką jazdy, wyprowadzką z domu ani z osiągnięciem finansowej samodzielności. Są otwarci i postępowi, a przy tym rozważni jak żadne wcześniejsze pokolenie młodych ludzi. (Opis pochodzi od wydawcy)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content