Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w „Seriach na serio” lektury, po których zaczyna się rozumieć przyczyny wielu zjawisk i wydarzeń w otaczającym nas świecie.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają to książka Więźniowie geografii czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce i geopolityce da ci odpowiedź na powyższe pytania. Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że pora więcej uwagi poświęcić przedrostkowi „geo-” w słowie geopolityka.

Z książki Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat dowiesz się natomiast, dlaczego kryzys w Sahelu może wkrótce doprowadzić do kolejnej fali uchodźców do Europy; dlaczego kraje Bliskiego Wschodu nie powinny wiązać swojej przyszłości z ropą; dlaczego wschodnia część Morza Śródziemnego będzie jednym z najbardziej niebezpiecznych punktów zapalnych w XXI stuleciu; oraz dlaczego kolejne światowe starcie może rozegrać się nie na powierzchni Ziemi, lecz w przestrzeni pozaziemskiej.

(Opisy pochodzą od wydawcy)

Obie pozycje znajdziesz w naszych zbiorach!

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content