Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

To tytuł najnowszej książki Magdaleny Malinowskiej. Autorka jest przewodnikiem turystycznym, wielbicielką wycieczek rowerowych i kobietą z pasją, a jej publikacja to nietuzinkowe zaproszenie do odwiedzenia wyjątkowo urokliwego regionu północno-wschodniej Polski. Autorka zachęca do poznawania miejsc niezwykłych a zarazem nieoczywistych. Daje to turyście szansę na smakowanie Warmii i Mazur, doświadczanie tygla kultur, odkrywanie osobliwości przyrodniczych i poznawanie mieszkańców tego regionu.

Trafnie określa publikację Wydawnictwo SBM Renata Gmitrzak:  „…Slow przewodnik. Warmia i Mazury” to coś więcej niż praktyczny informator. Autorka odkrywa miejsca, które są jej szczególnie bliskie, zachęcając do niespiesznego i uważnego ich poznawania. Dzieli się swoimi wrażeniami, refleksjami i wspomnieniami, rozmawia z inspirującymi ludźmi – gospodarzami klimatycznych chat, wiejskich siedlisk i pensjonatów, miejscowymi artystami czy wytwórcami lokalnych przysmaków. Nie ma tu „obowiązkowych punktów programu” – raczej garść propozycji, które zainspirują, pozwolą zatrzymać się w biegu, rozejrzeć się uważnie wokół, poleniuchować na leżaku, pokontemplować piękno natury, porozmawiać i pomarzyć…”

Jaka może być Warmia i Mazury możemy przekonać się już w najbliższą środę 11 stycznia 2023 r. uczestnicząc w spotkaniu promującym przewodnik, którego gościem będzie autorka – Magdalena Malinowska. Będzie też można kupić książkę w promocyjnej cenie.

Zapraszamy do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu ul. Świętego Ducha 25, godz. 17.00- wstęp wolny.

slow przewodnik
slow przewodnik

Tekst: Elżbieta Mieczkowska

Skip to content