Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rodzinny piknik z okazji Dnia Matki za nami. Impreza z Kopernikiem w tle odbyła się 26.05.2023 r. w elbląskiej Bażantarni oraz na szlaku rowerowym. Realizatorzy zaproponowali mamom i ich pociechom piknik bogaty w quizy, konkurencje sportowe i propozycje animacji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ze sportowym torem przeszkód zgromadził najbardziej aktywnych. Warsztaty  z papieroplastyki w namiocie kreatywności Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego pozwoliły bardziej kreatywnym wykonać osobistą kartkę z życzeniami dla mam. W rolę instruktorów wcielili się uczestnicy polsko-litewskiego projektu Kopernik-Kreatywność-Kooperacja, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Plenerowe memory oraz gry ściągnęły do namiotów Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz Nadleśnictwa Elbląg chcących sprawdzić wiedzę przyrodniczą. Przydało się logiczne myślenie i spostrzegawczość. Nadleśnictwo Elbląg przygotowało dodatkowo warsztaty z pirografii, a PKWE spacer po Bażantarni z przewodnikiem i wspólne szukanie ziół rosnących w czasach Kopernika. Nauczycielki bibliotekarki Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu zadbały o najmłodszych, którzy bawili się chustą animacyjną, rurkami konstrukcyjnymi i bum bum rurkami. Chętni cykliści z Benitą Kończak i Markiem Kammem przejechali ścieżkami rowerowymi trasę z Biblioteki Pedagogicznej do Bażantarni, a nieliczni wraz z Markiem wyruszyli dalej aż na Szlak Kopernikowski. Harcerze: Lilie i Visele, sami aktywnie korzystający z oferowanych atrakcji, zachęcali do zabawy i wstąpienia do ich drużyn. Pamiątką z wydarzenia były wspólne zdjęcia …z Mikołajem Kopernikiem – wolontariuszem, który dzięki przychylności Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu paradował dumnie po polanie w stroju niemal z epoki.

Wyzwanie do aktywnego świętowania podjęli również nauczyciele bibliotekarze i sympatycy książek z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, którzy w ramach NPRC 2.0 uczcili Rok Kopernika.

Dzięki przychylności Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu przez całą imprezę płonęło ognisko i każdy kto dotarł na polanę mógł upiec sobie kiełbaskę z własnego pakietu piknikowego 😉

Ufamy, że wydarzenie przypadło również do gustu Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku – naszemu strategicznemu partnerowi obchodów Roku Kopernika.

Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl uważamy za udane, co potwierdzają fotorelacje:

Fotorelacja 1

Fotorelacja 2

Fotorelacja 3

Informację nadesłała Elżbieta Mieczkowska

Skip to content