Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prosimy o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Biblioteki w reżimie sanitarnym związanym z SARS-CoV-2.

I. ZASADY PORUSZANIA SIĘ W BUDYNKU

 1. Czytelnicy wchodzą do Biblioteki w maseczkach.
 2. Po wejściu do wypożyczalni lub czytelni muszą zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym lub założyć jednorazowe rękawiczki.
 3. Obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości (1,5 m.) od innych osób.
 4. Pomieszczenia wypożyczalni, czytelni oraz hol będą regularnie wietrzone oraz dezynfekowane wraz ze sprzętem i powierzchniami lad bibliotecznych, biurek.

II. WYPOŻYCZENIA I ZWROTY ZBIORÓW

 1. Biblioteka przyjmuje zwroty zbiorów i dokonuje wypożyczeń książek i multimediów w wypożyczalni. Wypożyczalnia i Czytelnia powraca do normalnych godzin pracy.
 2. Stanowiska pracy nauczycieli bibliotekarzy są oddzielone od czytelnika przesłoną z pleksi.
 3. Nauczyciele bibliotekarze, pracujący z klientem zachowują niezbędny dystans, wyposażeni są w maseczki/przyłbice oraz rękawiczki/płyn dezynfekcyjny.
 4. Zwrócone zbiory są na 3 dni wyłączone z udostępniania, gdyż są poddawane kwarantannie na wydzielonych regałach w magazynie, wg dat zwrotu.
 5. Zbiory do wypożyczenia czytelnicy mogą zamawiać również zdalnie – telefonicznie, mailowo, przez konto w katalogu on-line, a zgłaszać się do wypożyczalni tylko po ich odbiór. Telefon 55 237 62 63, e-mail wypozyczalnia[at]wmbp.edu.pl
 6. Nauczyciele bibliotekarze pomagają wyszukać potrzebne tytuły w katalogu na miejscu w wypożyczalni i czytelni.
 7. Czytelnicy mają wolny dostępu do zbiorów po zdezynfekowaniu rąk.

III. USŁUGI INFORMACYJNE

 1. Nauczyciele bibliotekarze udzielają specjalistycznej informacji pedagogicznej drogą telefoniczną, mailową i bezpośrednio na miejscu w bibliotece.
 2. Nauczyciele bibliotekarze pomagają czytelnikom w dotarciu do zbiorów zgromadzonych w czytelni poprzez skanowanie artykułów z czasopism i prac zbiorowych. Zeskanowane artykuły przesyłają je czytelnikom drogą elektroniczną – czas realizacji 2 dni. Zamówienia na wykonanie skanów przesłać należy na adres wypozyczalnia[at]wmbp.edu.pl

Infografika - zasady podczas epidemii

Skip to content