Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w „naszym cotygodniowym cyklu „Serie na serio” materiały pozwalające zdobywać wiedzę, jak zrozumieć intencje drugiej osoby, w przypadku niewystarczających kompetencji emocjonalnych i komunikacyjnych. Publikacje autorstwa Agnieszki Kolanko, które dziś polecamy, wchodzą w skład kolekcji „Z relacjami za pan brat” dedykowanej dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz z trudnościami w zakresie kompetencji społecznych.

Znajdziesz je w naszych zbiorach!

Poznaję emocje. Karty pracy doskonalące umiejętności rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi. 8-15 lat Książka szczególnie przyda się podczas pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu czy z osobami, które mają trudności w radzeniu sobie ze sferą emocjonalności. W zestawie znajdziemy karty pracy, dziennik emocji oraz naklejki. Wszystkie elementy pozwalają zaznajomić się z tematyką emocji oraz wspomagają rozwój kompetencji w zakresie komunikacji i odczytywania cudzych emocji. Jest to ważne w kontekście budowania relacji z innymi ludźmi oraz rozpoznawania swoich stanów emocjonalnych i konstruktywnego radzenia sobie z nimi. Karty pracy będą szczególnie pomocne podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych przez nauczycieli, pedagogów czy psychologów. Można je wykorzystywać zarówno do pracy indywidualnej, jak i grupowej. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 8–15 lat, przygotowują do zmierzenia się z zagadnieniem wchodzenia w interakcje społeczne. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz wszystkich tych, którzy borykają się z poczuciem osamotnienia i niezrozumienia. Podejmowane tematy dotyczą spraw bliskich młodym ludziom, którzy mają problemy z powodu niewystarczających kompetencji społecznych, emocjonalnych i komunikacyjnych. Karty mogą być wykorzystane przez pedagogów, nauczycieli oraz terapeutów podczas zajęć indywidualnych, a także grupowych. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Buduję poczucie własnej wartości. Karty pracy dla dzieci i młodzieży z niską samooceną oraz ze spektrum autyzmu Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 8–15 lat, przygotowują do zmierzenia się z trudnym zagadnieniem poczucia własnej wartości. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz wszystkich tych, którzy czują się bezwartościowi i nieakceptowani. Podejmowane tematy dotyczą spraw bliskich młodym ludziom, którzy borykają się z brakiem wiary we własne umiejętności. Karty mogą być wykorzystane przez pedagogów, nauczycieli oraz terapeutów podczas zajęć indywidualnych, a także grupowych. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content