Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w cotygodniowym cyklu „Serie na serio” przewodniki, które pomogą zrozumieć i wesprzeć – bez szufladkowania ani stygmatyzowania.

Znajdziesz je w naszych zbiorach!

Borderline czyli Jedną nogą nad przepaścią. Poradnik i ćwiczenia dla osób z osobowością borderline oraz ich bliskich i opiekunów. Przewodnik po życiu na krawędzi. Borderline nie jest chorobą, a typem osobowości. Co oznacza, że – inaczej niż w przypadku depresji czy zaburzeń lękowych – nie da się go wyleczyć w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Z borderline trzeba nauczyć się żyć, a pomóc w tym może odpowiednia terapia. Monika Kotlarek, oprócz podpartych rzetelną wiedzą naukową obserwacji na temat borderline, zawarła w książce także historie osób, u których zdiagnozowano ten podtyp osobowości. Stworzyła w ten sposób swoisty przewodnik po życiu z borderline, przydatny dla samych chorych, ale także dla ich bliskich czy terapeutów. Przewodnik, który pomoże zrozumieć i wesprzeć – bez szufladkowania ani stygmatyzowania. (Opis pochodzi ze strony lubimyczytac.pl)

Choroba afektywna dwubiegunowa, czyli Ze skrajności w skrajność. Od hurraoptymizmu po głębokie przygnębienie, od hiperaktywności po kompletny marazm, z górki w dołek. Sam to odczuwasz albo masz w swoim otoczeniu kogoś, komu zdarzają się podobnie ekstremalne wahania nastroju, energii i zachowań? To może być ― ale nie musi! ― oznaka poważnej choroby. Ten poradnik, choć nie zastąpi rzecz jasna specjalistycznego leczenia, może pomóc ją zdiagnozować i zminimalizować jej skutki. To również kompendium wiedzy na temat różnych odmian choroby, rozwiewa większość związanych z nią mitów i stereotypów. Przede wszystkim jednak jest pomyślany jako pomoc dla chorych i ich bliskich, często bezradnych w obliczu wyzwań, jakie stawia przed nimi ChAD. W książce znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące choroby afektywnej dwubiegunowej. (Opis pochodzi ze strony lubimyczytac.pl)

Depresja czyli Gdy każdy oddech boli. Ta książka nie zastąpi terapii. Ale może ją wspomóc. nie zastąpi leków ani terapii, nie taki jest jej cel. Pozwala natomiast lepiej zrozumieć zarówno chorym, jak i ich bliskim, co oznacza życie z depresją. Wyjaśnia, jakie procesy zachodzą w organizmie w czasie choroby, podpowiada, jak można wspomóc terapię, a czego należy się wystrzegać, by nie pogorszyć stanu zdrowia. Podobnie jak poprzednia książka autorki, Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią, także ta jest swego rodzaju przewodnikiem po chorobie i życiu z nią, przydatnym zarówno dotkniętym nią osobom, jak i ich najbliższym, którzy często chcieliby, jednak nie do końca wiedzą jak. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content