Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w cyklu “Serie na serio” poradniki pierwszego wyboru dla rodziców.

W naszych zbiorach znajdziesz:

Jak zrozumieć małe dziecko. Przewodnik dla rodziców dzieci w wieku 0 – 3 lat (i starszych) oparty o rodzicielstwo bliskości. Wchodzi w skład “Serii rodzicielskiej” Wydawnictwa Natuli. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Rozwój seksualny dzieci. Książka, która pomoże Ci świadomie wspierać kształtującą się seksualność dziecka. Problem –
Nie potrafimy rozmawiać o seksualności z naszym dzieckiem. Nikt nas tego nie nauczył, nikt nie przekazał nam pozytywnego modelu seksualności. Seksualność od zawsze była tematem tabu. Rozwiązanie – To jednak na nas, rodzicach, spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie seksualności naszego dziecka. Nie zostawiajmy tego instytucjom, internetowi, kolegom czy samym dzieciom. Dzięki książce rodzic otrzyma praktyczne, codzienne narzędzia komunikacji i wsparcia, dowie się m.in: czym jest seksualność i w jaki sposób rozwija się od narodzin do pełnej dojrzałości, jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności, jak nie popełniać błędów ograniczających ten rozwój, jak uchronić dziecko przed zagrożeniami związanymi z seksualnością, jak wychować asertywnego seksualnie człowieka, zdolnego do wyrażania swoich potrzeb. To na nas, rodzicach, spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie seksualności naszego dziecka. Nie zostawiajmy tego instytucjom, internetowi, kolegom czy samym dzieciom. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Jak zrozumieć się w rodzinie. Książka o tym, jak zazwyczaj mówimy do siebie, dlaczego często jesteśmy nieskuteczni w komunikacji i co zrobić, by dogadać się w rodzinie. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content