Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w cotygodniowym cyklu „Serie na serio” poradniki, w których znajdziecie sposoby na bardziej harmonijną komunikację.

W naszych zbiorach znajdziesz:

Dogadać się z dzieckiem. Dzieci nie zawsze zachowują się tak, jak chcemy. My jako rodzice nie zawsze reagujemy tak, jak chcemy. Co zrobić, gdy emocje dorosłego lub małego człowieka sięgają zenitu? Jak rozmawiać z dzieckiem tak, aby się dogadać? Co zwiększa szansę na empatyczną komunikację i wzajemne usłyszenie się? Jak budować relację opartą na wzajemnym szacunku, akceptacji i zaufaniu? To tylko niektóre z ważnych pytań, na które wspólnie odpowiemy.
Ta książka jest o tym, co pomaga budować takie relacje z dziećmi, o jakich marzymy. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Dogadać się z nastolatkiem. Jesteś mamą lub tatą nastolatka? Twoje dziecko wchodzi w wiek dojrzewania, a ty nie wiesz, jak się z nim dogadać? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to zdecydowanie musisz sięgnąć po tę książkę. Ta publikacja zdecydowanie pomoże Ci osiągnąć bardziej harmonijne relacje z Twoją pociechą. Dojrzewanie i wchodzenie w dorosłość to zdecydowanie jeden z najbardziej problematycznych okresów zarówno dla dzieci, jak i rodziców, niezależnie od pokolenia. Wraz z autorkami zapoznasz się z podróżą, którą przeżywa każdy nastolatek podczas odkrywania swojej wolności, godności i wartości. Ponadto, w każdym rozdziale znajdziesz informacje, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Co więcej, pomogą Ci one znaleźć w sobie siłę, empatię i wyrozumiałość dla często skomplikowanego zachowania Twojej pociechy. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Ewka, co cię ugryzło? Każdy kontakt z drugą osobą może przynieść radość i porozumienie, może jednak również zwieść nas na manowce. Czasami, gdy się komunikujemy, zamiast zrozumienia i bliskości pojawia się żal i poczucie osamotnienia. Chociaż tak bardzo chcemy się usłyszeć i zostać usłyszanymi, oddalamy się od siebie. To książka dla osób, które czują potrzebę poprawienia komunikacji z bliskimi – w szczególności z partnerką lub partnerem, ale też rodzicami, dorastającymi dziećmi, przyjaciółmi i bliskimi. Dzięki niej nauczysz się rozpoznawać własne mechanizmy komunikacyjne i reagować z empatią na innych ludzi. Jeżeli masz w życiu relację, na której bardzo ci zależy zdarza ci się czasami, że choć bardzo się starasz, rozmowy nie zawsze idą w stronę, w którą powinny ciekawi cię, jakie blokady mogą pojawiać się w twojej komunikacji, a jakie blokady twoich rozmówców działają na ciebie jak płachta na byka chcesz, aby twoje rozmowy z ważną dla ciebie osobą miały w sobie więcej luzu i jeszcze bardziej was zbliżały to w książce Ewka, co cię ugryzło znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, jak krok po kroku sprawiać, by komunikacja stawała się głęboka, szczera, skuteczna i satysfakcjonująca dla wszystkich stron. (Opis ze strony taniaksiazka.pl)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content