Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w „Seriach na serio” legendy polskie dla najmłodszych opowiedziane na nowo przez Agnieszkę Frączek. Polecana seria, w przyjazny i zabawny sposób, przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury.

W naszych zbiorach znajdziesz!

Toruńskie pierniki. Kto by nie znał smaku toruńskiego piernika! Ale jak to się stało, że są takie pyszne? Kto wieki temu po raz pierwszy dodał sekretny składnik i skąd go wziął? (Opis pochodzi od wydawcy)

Bałtycka flądra. Żyła raz sobie w Bałtyku flądra, która zarzekała się, że jest najpiękniejszą rybą w całym morzu. Złościło to inne ryby tak bardzo, że aż wezwały na pomoc Neptuna i jego pioruny. (Opis pochodzi od wydawcy)

Syrenka warszawska. Mieszka teraz na cokole nad Wisłą, a skąd się tam wzięła? Gdzie mieszkała wcześniej i co sprawiło, że postanowiła się ukryć w odmętach rzeki? (Opis pochodzi od wydawcy)

Poznańskie koziołki. Dwa bardzo psotne koziołki rozrabiają w całym mieście. Zjadają kapcie, taczki i zapasy ze spiżarni. Niech je ktoś wreszcie zatrzyma! (Opis pochodzi od wydawcy)

Kwiat paproci zakwita tylko raz w roku na krótką chwilę. Ten, kto go znajdzie, otrzyma złoto, klejnoty, wszystkie skarby świata. Czy znajdzie się śmiałek? (Opis pochodzi od wydawcy)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Skip to content