Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w cyklu „Serie na serio” opowieści autorstwa Megumi Iwasa, zawierające niezwykle ważny przekaz i morał.

Znajdziesz je w naszych zbiorach!

Z pozdrowieniami, Żyrafa. Zabawnie napisana i zilustrowana minipowieść epistolarna rozgrywająca się w świecie zwierząt. Żyrafa nudzi się na swojej sawannie. A że Pelikan – też z nudów – właśnie zaczął świadczyć usługi pocztowe, Żyrafa postanawia napisać list. Do kogo? No… za horyzont! Tak list trafia do Pingwina – i zaczyna się zupełnie wyjątkowa korespondencyjna znajomość. Błyskotliwa opowieść o tym, że ze słów mogą wyniknąć śmieszne nieporozumienia, ale i tak ważniejsza od nich jest przyjaźń. (Opis pochodzi od wydawcy)

Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka. Wzruszająca minipowieść o sile dawnej przyjaźni. Kontynuacja uroczego „Z pozdrowieniami, Żyrafa”. Lubiany i szanowany za swoją wiedzę profesor Wieloryb przeszedł na emeryturę. Odkąd jego jedyny uczeń, Pingwin, zaprzyjaźnił się z Żyrafą i założył własną szkołę, profesor czuje się trochę samotny. On też chciałby znaleźć przyjaciela. Dlatego wysyła mnóstwo listów „Do Tego, kto mieszka za horyzontem”. Pewnego dnia otrzymuje odpowiedź, a przy Wielorybim Przylądku odwiedzają go przyjaciele z dzieciństwa. Wspomnienia sprzed lat sprawiają, że dawna wielorybia paczka organizuje najprawdziwsze igrzyska olimpijskie – jak za starych, dobrych czasów. Zapowiada się świetna zabawa! (Opis pochodzi od wydawcy)

Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy. Pełna humoru minipowieść o wsparciu, sile przyjaźni i przezwyciężaniu obaw. A także o tym, że praca listonosza bywa naprawdę wciągająca – w każdym tego słowa znaczeniu. Wieloryś i Uchatek to najlepsi przyjaciele. Ale odkąd ten pierwszy zamieszkał na Wielorybim Przylądku, kontaktują się tylko listownie. Całe szczęście, że w okolicy prężnie działa poczta! Najmłodszy listonosz, Foczek, w zasadzie dopiero zaczyna pracę i trochę się boi, jak sobie z nią poradzi. A pewnego razu po prostu znika. Jakby go wessał jakiś wir – i to razem z całym stosem listów! Jaką rolę odegrają w tej historii wodorosty, puszysty obłoczek i tajemniczy Wydrzysław Chybotko? Przekonajcie się! (Opis pochodzi od wydawcy)

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu. Co się zdarzyło w Gospodzie pod Wodorostem? Trzymająca w napięciu minipowieść o radzeniu sobie z tym, co nieznane, i o figlach, które płata nam wyobraźnia. Do Wodorostowego Lasu przybywa żółw morski Żółwisław. Jest niezwykle uprzejmy i szybko zjednuje sobie mieszkańców Morza Wielorybiego. No, przynajmniej niektórych… Bo czy to nie podejrzane, że znika na całe dnie, nie rozstaje się z torbą i ciągle coś zapisuje? A podobno w okolicy grasuje nieuchwytny przestępca, dżentelmen włamywacz Zwodzisław… Przypadek? Sprawdźmy! (Opis pochodzi od wydawcy)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Skip to content