Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dziś w naszym cotygodniowym cyklu jedne z najbardziej inspirujących książek na świecie dla małych i dużych, których autorem jest Kobi Yamada.

Znajdziesz je w naszych zbiorach!

Co robisz z szansą? Pełna ciepła i fantazji opowieść, na kartach której ożywione to, co niewidzialne, ale najważniejsze: obawy, rozterki duszy i całą mieszankę silnych emocji. To urzekająca historia o nieśmiałym marzycielu i tajemniczej szansie – złotym motylu w kształcie origami. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Co robisz z pomysłem? Prosta i mistrzowsko zilustrowana opowieść o poczuciu własnej wartości, motywacji wewnętrznej i przedsiębiorczości. Książka dla każdego, bez względu na wiek. Dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli (albo będą mieli) pomysł. Książka opowiada o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł. Aż pewnego dnia zaczyna dziać się coś niezwykłego… (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Co robisz z problemem? Problemy są nieodłączną częścią życia. Choć nie chcemy ich i często od nich uciekamy, to właśnie one nas zmieniają, rzucają wyzwania, kształtują i popychają naprzód. Dzięki nim odkrywamy, jak silni, odważni i zdolni jesteśmy. Książka opowiada o dziecku, które nie wie, jak poradzić sobie z uporczywym problemem. Im bardziej go unika, tym większy się on staje. Gdy chłopiec wreszcie znajduje w sobie odwagę, by stawić mu czoła, odkrywa, że jego problem był czymś zupełnie innym, niż się spodziewał. Skrywał w sobie okazję do czegoś dobrego. (Opis ze strony lubimyczytac.pl)

Zapraszamy do wypożyczalni.

Skip to content