Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W naszym społeczeństwie depresja jest problemem coraz powszechniejszym. Niestety, z powodu strachu przed stygmatyzacją, osoby dorosłe unikają zwracania się z prośbą o pomoc do specjalisty. A dzieci lub młodzież? Bardzo często same nie są świadome, co im dolega lub nie wiedzą, co mają z tym zrobić. W części przypadków problemem jest również niezrozumienie lub zbagatelizowanie ich problemów ze strony dorosłych.

W najnowszym wydaniu cyklu zestawień bibliograficznych przedstawiamy problematykę depresji psychicznej dzieci i młodzieży. Materiały zawarte w zestawieniu będą pomocne w zrozumieniu, rozpoznawaniu i wczesnej profilaktyce. Polecamy szczególnie rodzicom, pedagogom czy też psychologom szkolnym.

Zapraszamy do wypożyczalni i czytelni.

Link do kolekcji w katalogu: Depresja psychiczna dzieci i młodzieży

Plik do pobrania

Opracował: Borys Juhas